• -10%
Bigbag polcalc
 • Bigbag polcalc

Wapno POLCALC Big Bag 500 kg

470,00 zł
423,00 zł Zniżka 10%
Brutto Negocjuj cenę! Dostawa w 1-7 dni od zaksięgowania płatności

Wapno POLCALC III GENERACJI to produkt najwyższej jakości przeznaczony neutralizacji PH kwaśnej gleby. 


Główne cechy wapna Polcalc 500 kg

 • Najwyższa na rynku zawartośc węglanu wapnia
 • Doskonale rozpuszczalny w wodzie
 • Najwyższe parametry odkwaszające, błyskawicznie podnosi pH gleby
 • Doskonała reaktywność - ok 98%
 • Produkt w formie granulowanej (granulat 2-6mm)
 • Bezpieczny dla gleby i roślin pozytywnie wpływając na chemię gleby\
 • Nie ulega przeterminowaniu

Przyjmujemy zamówienia minimum 6 ton, które mogą zawierać różne kombinacje produktów (np. worki + bigbagi) i być dostarczane w jednym transporcie do kliku klientów w bliskiej odległości (np. sąsiadów, grup producenckich). Jesteśmy elastyczni, o szczegóły pytaj sprzedawcę. Gwarancja najlepszych cen! 

Zamawiana ilość
Ilość
Dostawa - odbiór osobisty: 0 zł, transport 6-24 ton: 500-2000 zł

Minimalna ilość zamówienia tego produktu jest 6.

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Najwyższej jakości wapno nawozowe węglanowe PolCalc 

Polcalc III GENERACJI to nawóz wapniowy charakteryzujący się wysoką reaktywnością. Stosuje się go w celu neutralizacji kwaśnego pH gleby oraz dostarczenia roślinom niezbędnego składnika, jakim jest wapń. Produkt ten nie może powstydzić się składu, gdyż nawet 98 % granulatu to pochodzenia kredowego węglanowego mączka wapienna (CaCo3). Mączka ta została poddana specjalnej obróbce a mianowicie rozdrobnieniu. Dzięki temu jej ziarnistość wynosi mniej niż 90 mikronów co przekłada się na zwiększenie reaktywności produktu. Rolnicy dzięki temu nawozowi są w stanie uzyskać optymalne warunki uprawy już w pierwszym sezonie po zastosowaniu granulatu. Warto wspomnieć również o tym, że Polcalc III generacji to produkt wolny od wszelkiego rodzaju metali ciężkich, do których zaliczamy kadm, czy ołów. W składzie nie znajdziemy też ulepszaczy ani klejów, jest wyprodukowany w technologii ekologicznej, co pozwala na szybki rozkład granulatu. 

Cel stosowania produktu: odkwaszenie gleby, podniesienie jakości plonów, wapnowanie pogłówne, zmniejszenie odczynu pH gleby.

Efekty zastosowania wapna Polcalc - wzrost plonowania nawet do 60%

Prawidłowe zastosowanie wapna poprzez dobór odpowiedniej dawki oraz okresu wysiewu powoduje uzyskanie większych plonów. W zależności od odczynu pH gleby i jej jakości wzrost plonów powinien wynieść od 20 do 60 %. 
Już w pierwszym roku zastosowania widoczne są efekty!

wzrot plonu po zastosowaniu wapna rolnego

Powyższy wykres prezentuje jakich efektów zastosowania nawozu możemy się spodziewać w zależności od rodzaju uprawy oraz pH gleby. Przykładowo dobierając odpowiednio dawkę nawozu do uprawy buraka na glebie bardzo kwaśnej możemy się spodziewać zwyżki plonu nawet o 70 %. Buraki są wrażliwe na niedobór wapnia oraz najlepiej czują się na glebach których pH mieści się w przedziale od 6 do 7,5. Stąd zapewnienie roślinie odpowiedniego środowiska do wzrostu powoduje osiągnięcie tak spektakularnych efektów. Na glebach kwaśnych uprawiając kukurydzę zastosowanie granulatu może przyczynić się do wzrostu plonu nawet o 30%. Na glebach, które są lekko kwaśne to przełożenie na wzrost ilości plonu jest niższe niż w przypadku gleb bardziej zakwaszonych . Jeżeli chodzi o stosowanie wapna na glebie lekko kwaśnej i uprawie kukurydzy spodziewany wzrost plonu wynosi około 25 %. Zatem im bardziej zakwaszona gleba, tym lepsze efekty wapnowania. 

Jak stosować wapno?

Tak jak w przypadku innych nawozów granulowanych produkt ten wysiewany jest przy użyciu powszechnych rozsiewaczy rolniczych. Produkt ten doskonale się sprawdza zarówno do stosowania przedsiewnego , czyli pod agregat oraz do wapnowania pogłównego. Nie zalecamy stosowania tego nawozu pod orkę, ponieważ uniemożliwia to równomierne odkwaszenie gleby. Dodatkowo mieszając granulat z glebą, powodujemy że część granulek nie odkwasi gleby którą granulka jest "przykryta". A to dlatego, że granulki pod wpływem cząstek wody rozpuszczają się stożkowo w dół- nigdy w górę.  Najlepiej stosować zatem nawóz na pole które jest wyrównane, wysiewając granulat na wierzch. Granulat sam się rozłoży i przeniknie w głębsze warstwy gleby wraz z wodą opadową. Dawkę produktu dobieramy do stanu pH gleby oraz rodzaju uprawy. Wapno sprawdza się również w przypadku użytków zielonych.

Kiedy wysiewać wapno?

To zależy oczywiście od rodzaju rośliny jaką uprawiamy. Wskazówki zostały zebrane w zamieszczonej poniżej TABELI WAPNOWANIA UPRAW (przy zastosowaniu wapna POLCALC). Najkorzystniejszą porą dla wysiewu jest wiosna i jesień aż do zimy. Wiosną stosujemy wapno przedsiewnie i pogłównie. Z kolei jesienią pożniwnie i przedsiewnie. Zimą można również stosować granulat na oziminy. Dodatkowo rośliną które znajdują się w fazie wzrostu możemy stosować dawki dokarmiające, bez obaw o jakikolwiek negatywny wpływ na roślinę w postaci np. jej przypalenia. A to dlatego że wapno to składa się w całości z ekologicznej mineralnej masy. 

Jaką dawkę wapna zastosować?

Podobnie jak okres dawkowania, wielkość zalecanych dawek w zależności od rodzaju uprawy została również przedstawiona w TABELI WAPNOWANIA UPRAW ( którą należy się kierować przy stosowaniu wapna POLCALC ). Dla  gleb oraz upraw prowadzonych na terenie Polski najczęściej zalecane dawki wynoszą od 500 kilogramów do 1000 kilogramów  na 1 hektar  pola. Wielkość zalecanej dawki jest również uzależniona od poziomu zakwaszenia gleby oraz jej jakości. Gleby o lepszej klasie charakteryzują się większymi potrzebami.

tabela wapnowania

Korzystanie z tej tabeli jest banalnie proste przykładowo:

Optymalne pH dla buraka cukrowego mieści się w przedziale od 6 do 7,5. Roślina ta nielubi gleb zakwaszonych, stąd można powiedzieć, że charakteryzuje się bardzo wysokim stopniem wrażliwości na niedobór wapnia. Dlatego też zalecana dawka na hektar nawozu granulowanego powinna wynosić od 500 kg do 1000 kg, w zależności od tego czy gleba jest słaba, czy dobra. Nawóz pod buraka cukrowego najlepiej wysiewać późną jesienią i wiosną. W fazie wzrostu rośliny można stosować dawkę dokarmiającą nawozu.

Żyto z kolei jest rośliną o niskim stopniu wrażliwości na niedobór wapnia. Dobrze radzi sobie na glebach, których pH wynosi od 4 do 6. Nawóz pod żyto zaleca się wysiewać od żniw do późnej jesieni w dawce od 200 do 300 kilogramów na hektar. Tak jak w przypadku buraka cukrowego w fazie wzrostu rośliny można stosować dawkę dokarmiającą granulatu. 

Rzepak lubi gleby o pH od 6 do 7 i jest to uprawa wrażliwa na niedobory wapnia w glebie. Zaleca się aby granulat stosować od żniw do późnej jesieni w dawce od 400 do 600 kilogramów na hektar. A w fazie wzrostu rośliny, warto stosować dawki dokarmiające nawozu.

Stosowanie wapna w połączeniu z innymi nawozami

Optymalizacja korzyści wynikających z zastosowania tego wapna wymaga odpowiedniego użycia nawozu. Mamy tu na myśli stosowanie granulatu w połączeniu z innymi środkami wykorzystywanymi w uprawie. Na naszej stronie można znaleźć cały artykuł, który został poświęcony temu tematowi. Ale w dużym skrócie można powiedzieć, że granulat można mieszać z innymi nawozami płynnymi oraz pylistymi, a także innymi nawozami granulowanymi poza: 

 1. saletrą amonową,
 2. obornikiem,
 3. fosforanem amonu w formie granulowanej,
 4. siarczanem amonu w formie pylistej,
 5. Super Fosfatem w formie pylistej.

To, że nawozów tych nie należy mieszać oczywiście nie oznacza, że stosowanie jednego wyklucza stosowanie drugiego. Wystarczy zachować po prostu odpowiednio duże odstępy miedzy wysiewaniem nawozów. Najpierw powinno się zaaplikować na pole uprawne wapno granulowane, a potem jeden z powyżej wymienionych nawozów. Odstęp od wapnowania do nawożenia obornikiem powinien wynosić minimum 4 tygodnie, warto nawet zadbać o to, by odstęp ten był nieco dłuższy. Z kolei przerwa od wapnowania do nawożenia pola pozostałymi wymienionymi wyżej nawozami powinna wynosić minimum dwa tygodnie. Warto jeszcze dodać, że pisząc o mieszaniu mamy tutaj na myśli wysiewanie nawozów w innych terminach, gdyż mieszanie w komorze rozsiewacza nawozu granulowanego Polcalc III Generacji jest nie wskazane z żadnym nawozem.

W jaki sposób rozsiewać wapno rolnicze?

Tak samo, jak inne nawozy granulowane wapno Polcalc III Generacji rozsiewamy na polach uprawnych przy wykorzystaniu ogólnodostępnych rozsiewaczy rolniczych. Wapno to posiada bardzo dobre parametry wysiewu, więc należy pamiętać tylko o kilku podstawowych zasadach używania rozsiewaczy rolniczych, a zabieg ten nie powinien sprawiać żadnego problemu. Przede wszystkim:

 1. Zwiększ prędkość silnika oraz otwór przepustnicy, jeśli twój rozsiewacz charakteryzuje się dużą ładownością oraz małym kątem (unikniesz w ten sposób "zawieszenia się" granulatu").
 2. Gdyby spust zablokował się jednorazowo potrząśnij koszem.
 3. Jeśli spust będzie zatykał się częściej najpierw wyczyść kosz zasypowy, następnie załaduj go nawozem w mniejszej ilości np. toną.
 4. Uruchom wałek przekaźnika mocy dopiero, gdy rozpoczynasz wysiewanie nawozu ( zbyt wczesne uruchomienie wałka może spowodować zmielenie granulek przez łopatki rozsiewacza na mączkę i doprowadzić do zatkania spustu lub nadmiernego pylenia w trakcie rozsiewania).

Stosowanie tych kilku podstawowych zasad może przynieść oszczędności w postaci zużycia mniejszej dawki nawozu na hektar.

Rozkład ekologicznej kredy granulowanej w sposób naturalny

Przy produkcji POLCALC-u III GENERACJI nie stosowane są kleje ani żadne inne "ulepszacze". Zatem zastosowana technologia jest ekologiczna. Granulki są powiązane za pomocą wody, co pozwala uzyskać reaktywność na bardzo wysokim poziomie nawet 98%. Dzięki temu gdy nawóz trafi na glebę pod wpływem wody w niej zawartej oraz deszczów opadowych granulki rozpadają się i reagują z glebą. Proces ten zachodzi zatem bardzo szybko, co odróżnia go od innych produktów dostępnych na rynku, które powstają przy użyciu klejów, co z kolei powoduje że nawóz może rozkładać się bardzo wolno (nawet kilka lat). Dodatkowo każda granulka nawozu jest w stanie odkwasić pół kilograma gleby z poziomu pH 4 do poziomu pH 7. Osiągnięcie takiego rezultatu wymaga oczywiście prawidłowego zastosowania nawozu. Poniżej kila wskazówek, więcej informacji znajduje się na blogu więc gorąco zachęcamy do zapoznania się z nim.

 1. Stosuj wapno "pod agregat" albo pogłównie oraz jako dawki dokarmiające na rośliny w fazie wzrostu.
 2. Rozsiewaj nawóz w sposób równomierny na polu, które jest wyrównane.
 3. Nie stosuj nawozu "pod orkę"

Wapnowanie po wierzchu ma sens ponieważ granulki rozpuszczają się w sposób stożkowy w dół- nigdy w innym kierunku. Zatem mieszanie nawozu z glebą powoduje, że część profilu glebowego zostanie pominięta i nieodkwaszona. Dodatkowo sam proces rozpadu granulek będzie przebiegał wolniej.

Na pomoc roślinom- czyli miejscowe stosowanie wapna

Zdarza się, że rośliny rosną nierównomiernie, żółkną i chorują przyczyną tych nie pożądanych sytuacji jest bardzo często zakwaszenie gleby. Polcalc to jedyny produkt, który można stosować nie tylko pogłównie, ale także miejscowo w celu ratowania roślin. Dzięki temu, że bardzo szybko działa i jest wyprodukowany w technologii ekologicznej można rozsypać nawóz na rośliny będące w fazie wzrostu bez obaw o to, że "popalimy" je. Nawóz rozsypujemy wtedy miejscowo na rośliny, które są w złej kondycji.

Nawożenie wapnem a potrzeby roślin szczególnie wrażliwych na niedobór cynku 

Wapnowanie u roślin bardzo wrażliwych na niedobory cynku może powodować, że zwiększy się ich zapotrzebowanie właśnie na ten pierwiastek. Zalecamy zatem zasilić dodatkowo rośliny w cynk przy użyciu odżywek. Na rynku dostępne są odżywki w formie azotanu magnezu, mieszaniny soli cynku, czy soli cynku. Dawkę odżywki dobieramy w sposób proporcjonalny do ilości użytego nawozu wapniowego, po czym wykonujemy oprysk. Zabieg ten ma znaczenie znaczenie w uprawie ziemniaków, buraków cukrowych, kukurydzy, roślin strączkowych oraz upraw sadowniczych.

W ogrodnictwie i sadownictwie wapno również się sprawdza

Produkt przeznaczony jest także na użytek sadowników oraz ogrodników, którzy chcą w sposób szybki i efektywny podnieść pH gleby, ograniczyć wchłanianie przez rośliny toksyn, przywrócić chemiczną i ekologiczną równowagę gleby oraz zwiększyć przyswajalność mikroelementów przez rośliny.

Warzywa, owoce, trawnik, rośliny ogrodowe a wapnowanie

Tak jak powyżej pisaliśmy wapno to doskonale zaspokaja potrzeby ogrodników i sadowników. Stosując prawidłowo nawóz w dobrze dobranej dawce możemy się spodziewać wzrostu plonów warzyw i owoców nawet o 60%. Jak wiemy nie tylko ilość się liczy, ale również jakość, na którą stosowanie wapna również się przekłada. Podnoszą się  walory smakowe warzyw i owoców. Trawnik staje się gęsty o pięknej i soczystej barwie bez kępek mchu. A rośliny nie chorują z powodu niedoboru wapnia i toksyn.

wapno granulowane na pole

Atest posiadany przez nawóz

Atesty: Na podstawie badań i opinii IUNG w Puławach nr 13N26. Wprowadzono do obrotu zgodnie z Rozporządzeniem Komisji UE Nr 463/2013 z dnia 17 maja 2013 r. Określenie typu nawozu wg. Zał. I NAWÓZ WE ŚRODEK WAPNUJĄCY do swobodnego obrotu na terenie UE. Typ G1.1b) Wapień rozdrobniony-mielony-granulowany.

NAWÓZ POSIADA TAKŻE ŚWIADECTWO KWALIFIKACJI DO STOSOWANIA W UPRAWACH EKOLOGICZNYCH IUNG PUŁAWY NE/233/2013

O producencie wapna POLCALC

Firma Polcalc cieszy się bardzo dobrą opinią w branży i wśród jej klientów, a to dlatego, że jej priorytetem jest dostarczenie klientowi finalnemu wapna najwyżej jakości we wzorowym stanie. Wszelkie reklamacje rozpatrywane są profesjonalnie, szybko, rzeczowo i przez producenta. Niewłaściwy transport lub sposób przechowywania wapna może doprowadzić do uszkodzenia opakowania, co może wpłynąć  na jakość produktu. Najważniejsza  w opakowaniu jest kompletność oraz brak uszkodzeń foliowej wkładki. Produkty typu nawozu Polcalc oddziałują na opakowania w taki sposób, że mogą być one zaparowane lub mokre. Sytuacje te nie podlegają reklamacji, gdyż zjawisko to jest naturalne. Sam kolor również może się różnić i być biały albo pomarańczowy, co wynika z ilości mikroelementów takich jak żelazo i magnez. Zanim zareklamujesz produkt należy zapoznać się z instrukcją wysiewu nawozu. 

Kontakt do działu handlowego firmy POLCALC:

telefon: 880 880 801

mail: polcalc@polcalc.pl.

Termin ważności wapna

Jeżeli nawóz jest  transportowany i przechowywany we właściwy sposób, to jego żywotność jest nawet kilkuletnia. Procesowi starzenia  widocznemu jako blaknięcie może ulegać samo opakowanie, ale nie ma ona wpływu na działanie samego nawozu. Najważniejsze by wkładka foliowa była nieuszkodzona- to ona jest gwarancją zachowania przez nawóz wszystkich właściwości.  

Informacje o dostawie

 • ZAMÓWIENIE NA SZTUKI - Koszt wysyłki 1 szt BIG-BAGa to 200 zł brutto wysyłką paletową kurierską (czas realizacji od 1-5 dni) szybka realizacja
 • ZAMÓWIENIA KILKA?KILKANAŚCIE TON - Przy większych ilościach prosimy o kontakt w celu ustalenia transportu łączonego (czas realizacji od 3-30 dni oboczych) transport łączony 
 • ZAMÓWIENIA PEŁNOSAMOCHODOWE - dla zamówień 24 tonowych wyliczamy atrakcyjne koszty dostawy bezpośrednio od producenta (czas realizacji 1-5 dni roboczych) szybka realizacja
 • Możliwość odbioru własnego 24 ton i wielokrotności bezpośrednio w magazynie Zakładu Produkcji Nawozów Wapniowych w Lubieniu Kujawskim za 0 zł - szybki czas realizacji do ustalenia
   

963 Przedmioty